Karoliina kahdeksas KLL:n mestaruushiihdoissa

18.3.2012


Karoliina Ukskoski hiihti hienosti kahdeksanneksi KLL mestaruushiihdoissa Kemissä 18.3.2012.

Naiset 16 vuotta KEMIN ENERGIA 3 km V

  1. Jasmi Joensuu            Kuortaneen Urheilulukio       7.21,3
  2. Johanna Matintalo        Elisenvaaran koulu            7.21,5       0.00,2
  3. Emilia Kulhelm           Paunun Koulu                  7.28,2       0.06,9
  4. Netta Tuhkanen           Kalevankankaan koulu          7.28,6       0.07,3
  5. Lotta Kirvesmies         Hollolan yläaste              7.33,1       0.11,8
  6. Jennifer Klemets         Korsholms högstadium          7.33,3       0.12,0
  7. Hanna Kiri               Vehkalahden koulu             7.35,0       0.13,7
  8. Karoliina Ukskoski       Perhon keskuskoulu            7.35,3       0.14,0
  9. Tiina Kivikko            Lahti                         7.36,9       0.15,6
 10. Amanda Backman           Korsholms högstadium          7.37,3       0.16,0
 11. Teija Heiskanen          Lyseotien koulu               7.38,8       0.17,5
 12. Roosa Juuska             Haapaveden Yläaste            7.39,5       0.18,2
 13. Vilma Jylhä              Juvan lukio                   7.40,6       0.19,3
 14. Senni Vuolle             Toivolanrannan yhteinäisko    7.40,8       0.19,5
 15. Titta Kuorelahti         Koulunmäen koulu              7.42,3       0.21,0
 16. Saana Peltola            Kaustisen keskuskoulu 7-9     7.42,6       0.21,3
 17. Vilma Kukkonen           Karjasillan Koulu             7.43,0       0.21,7
 18. Ida-Maria Ankkuri        Seinäjoen yhteiskoulu         7.43,9       0.22,6
 19. Julia Häger              Carleborgsskolan              7.44,0       0.22,7
 20. Johanna Pykäläinen       Normaalikoulu                 7.44,5       0.23,2
 21. Liisa Sassi-Päkkilä      Karjasillan koulu             7.46,7       0.25,4
 22. Pia Vähäkuopus           Laanilan koulu                7.47,5       0.26,2
 23. Elin Lövdal              Borgaregatans skola           7.50,2       0.28,9
 24. Linda Vahela             Pellonpuiston koulu           7.52,4       0.31,1
 25. Anne Pitkänen            Punkalaitumen Yhteiskoulu     7.53,9       0.32,6
 26. Sanni Junttola           Liminganlahden yhtenäiskou    7.54,7       0.33,4
 27. Linda Ojalainen          Itä-Suomen koulu              7.55,1       0.33,8
 28. Krista Vohlakari         Rukan koulu                   7.55,5       0.34,2
 28. Anni Haavisto            Soppeenharjun yläaste         7.55,5       0.34,2
 30. Anni Kaipainen           Juvan lukio                   7.56,9       0.35,6
 31. Janina Simonen           Ounasvaaran yläaste           7.57,7       0.36,4
 32. Katariina Kätkä          Oulaisten Yläaste             7.59,4       0.38,1
 33. Aija Söyrinki            Valtarin koulu                7.59,7       0.38,4
 34. Noora Pursiainen         Matin ja Liisan koulu         7.59,9       0.38,6
 35. Petra Viirumäki          Soinin yhtenäiskoulu          8.03,2       0.41,9
 36. Salla Laine              Suomalainen Yhteiskoulu       8.03,4       0.42,1
 37. Jessi Haapala            Kurikan Yhteiskoulu           8.04,1       0.42,8
 38. Roosa Marjaniemi         Pomarkun Yläaste              8.05,6       0.44,3
 39. Hanna Loukusa            Laivakankaan koulu            8.07,7       0.46,4
 40. Siiri Moisio             Jynkänlahden koulu            8.07,9       0.46,6
 41. Iida Sirviö              Tenetti                       8.08,5       0.47,2
 42. Noora Räisänen           Saloisten koulu               8.08,7       0.47,4
 43. Saara Koskimies          Lieksa keskukoulu             8.11,8       0.50,5
 44. Liinu Hämäläinen         Langinkosken yläaste          8.12,8       0.51,5
 45. Viivi Kuosmanen          Maaninkajärven koulu          8.13,0       0.51,7
 46. Heli Luoma               Pakilan Yläaste               8.13,9       0.52,6
 47. Saila Berg               Hauholankoulu                 8.16,7       0.55,4
 48. Eevi Sormunen            Jynkänlahden Koulu            8.17,7       0.56,4
 49. Mari Heiskanen           Lyseotien koulu               8.21,0       0.59,7
 50. Hanna Hynynen            Ahmon koulu                   8.21,3       1.00,0
 51. Anni Hakala              Seinäjoen yhteiskoulu         8.22,2       1.00,9
 52. Birgitta Törmänen        Korkalovaaran yläaste         8.23,4       1.02,1
 53. Laura Saastamoinen       Tenetti                       8.23,6       1.02,3
 54. Roosa-Maaria Leskelä     Haapajärven yläaste           8.24,1       1.02,8
 55. Pauliina Roivanen        Keihäslahden koulu            8.24,2       1.02,9
 56. Marianna Haataja         Nilon koulu                   8.25,6       1.04,3
 57. Ella Haunia              Sylvään Koulu                 8.29,3       1.08,0
 58. Iina Turkki              Kankarisveden koulu           8.30,0       1.08,7
 59. Veera Partanen           Haapaveden Yläaste            8.31,0       1.09,7
 60. Anniina Saarela          Ainiovaaran koulu             8.32,9       1.11,6
 61. Jutta Ilmonen            Joutsan yhtenäiskoulu         8.38,5       1.17,2
 62. Annika Tuoresjärvi       Hollolan yläaste              8.43,9       1.22,6
 63. Mira Martola             Teuvan Yhteiskoulu            8.44,1       1.22,8
 64. Sofia Harju              Kellon yläkoulu               8.46,9       1.25,6
 65. Eeva Niemi               Hollolan yläaste              8.51,2       1.29,9
 66. Anniina Vuorinen         Naakan yläaste                9.06,9       1.45,6
 67. Heta Berg                Hauholankoulu                 9.07,3       1.46,0
 68. Elsa Niemi               Hollolan yläaste              9.24,1       2.02,8